Prof. Dr. Erdinç AYDIN Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu. TUS da Türkiye 59. olarak, Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim dalından Uzmanlık Eğitimini tamamladı. 1999-2001 yılları arasında İnönü Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim dalında Öğretim Görevlisi olarak 1.5 yıl çalıştı.

Yurt Dışında Gelen Başarılar

2001 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesinin ve Göz Anabilim Dalının kurucu Ögretim Üyeliğini yaptı. 2003 yılında Üniversite tarafından görevli olarak Amerika Birleşik Devletleri, Luisiana eyaleti, New Orleans şehrinde, Tulane Universitesi Sağlık Bilimleri Merkezi, Vitreoretinal Cerrahi Bölümünde Prof.Dr. Gholam A. Peyman (Vitrektomi cihazını ilk tasarlayan ve üretmiş olup, Oftalmoloji de LASIK de dahil 51 patenti mevcuttur) ile birlikte retina ve kornea neovaskularizasyon modelleri, ilaç uygulamaları ve geliştirilmesi, stem cell, ayrıca retinanın vasküler hastalıklarının tıbbı ve cerrahi klinik uygulamaları konularında 1 yıl süre ile fellow olarak çalıştı. 2006 yılında Sağlık Bakanlığı Ulucanlar Göz Hastanesi, 2. Klinik, Retina Biriminde vitreoretinal cerrahide retinotomi, retinektomi ve ağır silikon kullanımı konularında 2 ay süre çalıştı.

Çoğunluğu tıbbı ve cerrahi retina, uvea, glokom, okular travma konularında olmak üzere 100 ün üzerinde (uluslararası yayın ve bildiri) çalışması mevcuttur.

2006 yılında Doçent unvanı aldı. 2009 yılına kadar Gaziosmanpaşa Üniversitesi Göz Anabilim Dalı ve Retina-Uvea birim başkanlıklarını yürütmüştür. 2013 yılından itibaren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında Ögretim Üyesi (Prof. Dr.) olarak görev yapmaktadır . Yenidoğan Retinopatisi (ROP) Tıbbı ve Cerrahi Tedavisi konusunda William Beamount Hospital , Department of Ophthalmology, Royal Oak, MI, USA da eğitim almıştır. Uluslararası Oftalmoloji Birliğinin (ICO) Yeterlilik Sınavlarını ve Üst Düzey Yeterlilik Sınavını geçerek FICO unvanını almıştır. Geliştirdiği sütürlü göz içi lens yerleştirilmesi tekniği ulusal ve uluslararası dergide yayınlanmıştır.

Sertifikalar

Prof. Dr. Erdinç AYDIN yurt içinde ve yurt dışında birçok konferansa ve sempozyuma katılmıştır. Bunların bazılarında katılımcı olarak, bazılarında ise bizzat sunum yaparak göz hastalıkları ve araştırmalarında önemli rol oynamıştır.